Világeleje

A jó élet keresése az ökológiai válság korában

Világeleje

Szerző: Takács-Sánta András

Kategória: Egyéb
ISBN szám: 978-615-63263-7-9
Kiadó: Gingko Kiadó Kft.
Kiadás éve: 2024
Oldalszám: 144
Méret: 126x175 mm
Kötés: puhafedeles, kartonált

3990 Ft

A megrendeléshez kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon!

Ugye olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán? Nem könnyű persze ilyet írni, hiszen nem járunk messze civilizációnk ökológiai öngyilkosságától: ijesztően gyors éghajlatváltozás, a csodás élővilág rohamos elszegényedése, fullasztó települési légszennyezés és még számos hasonló probléma fenyeget bennünket.

Ez a könyv sem festi rózsaszínre a képet, még véletlenül sem. Ugyanakkor megmutatja azt is, hogy a zord, keserű Mad Max-világ eljövetele korántsem szükségszerű.

Sorsunk ugyanis a saját kezünkben van. A tiédben is. A pazarló piaci-fogyasztói civilizáció helyébe még mindig építhetünk egy újat - különösen, ha közösségeket és hálózatokat alkotva, alulról építkezve vágunk bele ebbe a feladatba.

E könyv több tucat, együtt egy nagy képet kirajzoló mikroesszéje erről a lehetőségről szól: a cselekvő remény rögös, de szép útjáról. A jó élet fogalmának átértékeléséről. Bátrakról, gyógyítókról, hősökről, prófétákról. Azaz remélhetőleg rólad is.

A megrendeléshez kérjük jelentkezzen be, vagy regisztráljon!